Spillerutvikling Region Øst

SPU ØST.jpg
Aktivitet sesongen 2019-2020

Spillerutviklingsprogrammet (SPU) har fokus på grunnleggende basketballferdigheter og inviterer til skillstrening med åpne samlinger for gutter og jenter født i 2005(U15), 2006(U14) og 2007(U13). Klubbtrenerne oppfordres til å ta en tur innom en samling eller to i løpet av sesongen for å se hvilke øvelser og ferdigheter vi har fokus på.

Det oppfordres til å delta på samtlige samlinger. Det er obligatorisk deltakelse på 2 av 4 samlinger FØR utakssamlingen til NTC for de som ønsker å være kvalifisert til gruppen på utakssamling til NTC i februar 2020. NTC er satt til 29.mai-1.juni 2020 og det er NBBF sentralt som har ansvar for NTC.

 

Praktisk informasjon

Husk å alltid ha med: sko, ball, reversible, sportstape, vannflaske, matpakke og frukt. Husk å skrive navnet på din ball. 

Priser: Egenandel for deltakelse på SPU for samtlige årsklasser inkl. en reversible sett fra Diadora (shorts/overdel) er satt til 1200kr, for 6 samlinger. Deltakeravgiften faktureres klubbene.

Påmeldingen er bindende og ingen refusjon uten legeattest. SPU ansvarlig sender en samlet påmelding for hele klubben til Mark DiGiacomo (mark.digiacomo@basket.no) så fort om mulig og senest 15. august 2019. Følgende innhold skal tas med: Navn på spilleren, høyde, klubb, fødselsdato og e-post til foresatte.

 

Spillerutvikling for jenter

Spillerutvikling for jenter født 

 

Dato: 6-7.juni 2020

Tid: 13.00-16.00 (begge dager)

Sted: ​Vulkanhallen

Spillerutvikling for jenter født 2006

 

Dato: 6-7.juni 2020

Tid: 16.00-19.00 (begge dager)

Sted: ​Vulkanhallen

Spillerutvikling for jenter født 2005

 

Dato: 13-14.juni 2020

Tid: 13.00-16.00 (begge dager)

Sted: ​Vulkanhallen

 
Spillerutvikling for gutter

Spillerutvikling for gutter født 2007

 

SPU G13 RØD

består av følgende klubber: TNT Towers, Lommedalen, Hønefoss, Kongsberg, Sandefjord, EB-85, Sandvika, Bygdøy, Ullern

 

Dato: 6-7.juni 2020

Tid: 10.00-13.00 (begge dager)

Sted: ​Persbråten Vgs

 

 

SPU G13 BLÅ

består av følgende klubber: Nordstrand, Bislet, Persbråten, Nesodden, Kjelsås, Oppsal, Kolbotn

 

Dato: 6-7.juni 2020

Tid: 16.00-19.00 (begge dager)

Sted: ​Persbråten Vgs

 

 

SPU G13 GUL

består av følgende klubber: Kolbotn, Skjetten, Centrum Tigers, Ammerud, Bøler, Høybråten

 

Dato: 6-7.juni 2020

Tid: 13.00-16.00 (begge dager)

Sted: ​Persbråten Vgs

Spillerutvikling for gutter født 2006

 

SPU G14 RØD

består av følgende klubber: Sandvika, Asker, Skien, TNT Towers, Hønefoss, Sandefjord

 

Dato: 6-7.juni 2020

Tid: 16.00-19.00 (begge dager)

Sted: ​Furusethallen

 

 

 

SPU G14 GRØNN

består av følgende klubber: Oppsal, Bislet, Centrum Tigers, Ammerud, Høybråten

 

Dato: 6-7.juni 2020

Tid: 10.00-13.00 (begge dager)

Sted: ​Vulkanhallen

 

 

SPU G14 BLÅ

består av følgende klubber: Ullern, Kjelsås, EB-85, Lommedalen, Persbråten, Drammen

 

Dato: 6-7.juni 2020

Tid: 13.00-16.00 (begge dager)

Sted: ​Furusethallen

 

 

 

SPU G14 GUL

består av følgende klubber: Nesodden, Langhus, Eidsvoll, Skjetten, Bøler, Halden

 

Dato: 6-7.juni 2020

Tid: 10.00-13.00 (begge dager)

Sted: ​Furusethallen

 

Spillerutvikling for gutter født 2005.

 

SPU G15 RØD

består av følgende klubber: Oppsal, Bislet, Centrum Tigers, Ammerud, Høybråten

 

Dato: 13-14.juni 2020

Tid: 10.00-13.00 (begge dager)

Sted: ​Vulkanhallen

 

 

SPU G15 BLÅ

består av følgende klubber: Ullern, Kjelsås, EB-85, Lommedalen, Persbråten, TNT Towers, Skien, Asker, Hønefoss, Drammen

 

Dato: 13-14.juni 2020

Tid: 10.00-13.00 (begge dager)

Sted: ​Persbråten Vgs

 

 

SPU G15 GUL

består av følgende klubber: Nesodden, Langhus, Eidsvoll, Skjetten, Bøler, Halden, Ås, Fredrikstad

 

Dato: 13-14.juni 2020

Tid: 13.00-16.00 (begge dager)

Sted: ​Persbråten Vgs

 

Mark DiGiacomo
 

Mark DiGiacomo

Fag- og tiltakskonsulent

E-post: mark.digiacomo@basket.no
Mobil: +47 92012866

SPU Sportslig ansvar, EasyBasket påmelding og kampoppsett, Kontaktperson mot Marked og PR for ØST