Norges Basketballforbund / Nyheter / 2026 / NBBF Unge ledere 2026-2027
Fjorårets deltakere på første samling under Baskethelgen 2025.
Fjorårets deltakere på første samling under Baskethelgen 2025.

NBBF Unge ledere 2026-2027

NBBF fortsetter suksessen med eget unge leder-program for sine medlemmer. Nå åpner vi for påmelding til neste utgave av lederprogrammet.

Programmet retter seg mot unge ledere i alderen 18–26 år, og har som mål å utruste deltakerne med verdifull erfaring innen frivillig arbeid og ledelse i idretten. Dette er en unik mulighet for unge basketballentusiaster til å utvikle sine lederevner og engasjere seg i klubb- og forbundsarbeid.

Lederprogrammet består av seks samlinger. Programmet starter med en fysisk samling fredag 4.september under Baskethelgen 2026, etterfulgt av 4 digitale samlinger som gjennomføres i november, januar, mars og mai. Programmet avsluttes med en fysisk samling under Baskethelgen 2027.

Gjennom programmet vil deltakerne få praktisk erfaring ved å planlegge og gjennomføre et arrangement i regi av sin egen klubb. Dette gir verdifull innsikt i klubbdrift, utvikler praktiske lederegenskaper, og styrker deltakernes tilknytning til klubben.

Det er kun 10 plasser tilgjengelig i programmet. NBBF oppfordrer alle interesserte ungdommer til å søke. For å kvalifisere må du være medlem i en basketballklubb og være i riktig aldersgruppe. Søknadsfristen er satt til 19. juni 2026.

Meld deg på, få verdifull erfaring, og ta dine lederegenskaper til neste nivå. Link til søknadsskjemaet finner du her

  • Søknadsfrist: 19. juni 2026
  • Programstart: Baskethelgen 2026
  • Programslutt: Baskethelgen 2027
  • Antall plasser: 10
  • For mer informasjon besøk landingssiden til NBBF Unge Ledere
Akrem Dagnew
Akrem Dagnew
Sports- og utdanningskonsulent

Utvikling og gjennomføring av kurs og kompetansetiltak for dommer og trenere.