«Mathias har vært en bauta i norsk basket og for landslaget i en årrekke. Hans basketfaglighet er uovertruffen, og vi har vært heldige som har kunnet nyte godt av hans basketkompetanse i så lang tid», uttaler NBBFs Generalsekretær Axel Langaker.
Mathias fortjener all ros og honnør for jobben han har gjort for norsk basket. Han har løftet Herrelandslaget fra sin spede start, skapt resultater og spesielle øyeblikk sammen med spillerne på banen, og skal ha en stor del av æren for at Herrelandslaget har kommet seg opp på nivået man nå konkurrerer på.
«Jeg blir ikke overrasket om vi i fremtiden ser Mathias som hovedtrener på en scene som er vesentlig større enn den vi kan tilby både i Norge og med Herrelandslaget på nåværende tidspunkt», sier Axel Langaker. Han har åpenbare kvaliteter som potensielt vil kunne være interessante for et større publikum.
Dette er vemodig, men det er en tid for alt. NBBF ønsker å rette en stor takk til Mathias, for alt han har gjort for norsk basket og samtidig ønske ham lykke til videre.
Ved eventuelle hendvendelser ta kontakt med Generalsekretær, Axel Langaker. Axel.langaker@basket.no