Interessen var stor da NBBF i samarbeid med Transforming Basketball åpnet påmeldingen til trenerkurset rett før jul. Mange ønsket å sikre seg plass da trener og kursholder Kerri Kuzbyt, som sist besøkte Norge under Baskethelgen 2025, igjen tok turen og denne gangen til både Oslo og Bergen.
Koblet på SPU-samlingene
Kursene ble arrangert i forbindelse med SPU-samlinger i regionene Øst og Vest, hvor spillegruppene J15 og J16 var prioritert. Opplegget kombinerte teori og praksis på en helhetlig måte.
Fredag kveld besto av en teoretisk gjennomgang, før det lørdag og søndag ble gjennomført clinics «på gulvet» under SPU-øktene. Her fikk trenerne observere metodikken i praksis, samtidig som spillerne fikk kvalitetstrening med en anerkjent internasjonal trener.
71 påmeldte deltakere
Totalt var det påmeldt 71 trenere fordelt på de to byene. Tilbakemeldingene var svært positive, og helgene ble opplevd som både inspirerende og faglig relevante.
Spillerne fikk lærerike og engasjerende økter med Kuzbyt, mens trenerne fikk konkret og anvendbar kompetanse de kan ta med tilbake til sine respektive klubber.
Som en del av kurspakken fikk alle deltakere også tilgang til Transforming-plattformen, som inkluderer digitale clinics, PDF-ressurser og workshops, et verdifullt verktøy for videre faglig utvikling.
Nasjonale trenerkurs
Det er nå også mulig å melde seg på våre nasjonale trenerkurs, Trener 2 og Trener 3. Påmeldingsfrist er satt til 05.mars 2026.
Mer informasjon om Trener 2 finner du her,
Informasjon om Trener 3-kurset finner du her
Spørsmål om disse kursene kan rettes til: