U16 menn

NBBF oppdaterer siden fortløpende om samlinger og landslagsaktivitet.

Målet for ungdomslandslagene er primært å utvikle spillere til senior landslagene, men er også en viktig del av spillerutviklingen og trenerutviklingen som norsk basketball kan dra fordeler av. 

Det innføres tre regionale talentsamlinger for U15.

Hensikten med regionale samlinger er ikke bare å gi flere spillere muligheten til å bli vurdert av landslagstrenerne, men også et kompetansehevende tiltak samt en metode for å implementere spilleprinsippene i alle regioner. Dette er bidrar også til å bedre uttaksprosessen i forkant av nasjonale landslagssamlinger. 

Informasjon om Regionale landslagssamlinger.

Spørsmål kan rettes til NBBF v/Sportssjef Brent Hackman 
brent@basket.no

Følgende spillere er innkalt til Regionale Talentsamlinger:


Region Nord 26.-28. november 2021:

Håkon Kornelius Bless
Elias Moe Tetlie
Peter Bergland Krøtø
Morgan Nicolai Nilsen Christiansen
Adrian Hagerupsen
Daniel Årdal Strømmen
Birk Dyb Kolstad
Magnus Gamst-Ditlefsen
Schille Sarti
Simon Wisthus Eveborn
Johannes Normann Løvold
Fredrik  Jensen
Ørn Severin Sørly
Franz Xaver Maximilian Nitter Gruber

Region Øst gruppe B og C, 19.-20. februar 2022

Gruppe B

Elias Demoniere
Luka Zivkovic-Tønder
Dante Olsen
Marko Sikkeland Eric
Storm Hospes Karlsen
Isaac Emmanuel Barnett
Johannes Benjamin Wangensteen
Gustav Goody-Eide
Olav Ivarrud Stubbraaten
Noah Aleksander Mørk
Enzo Eggert
Philip Sommerfelt Riddervoll
Ilan Gabriel Lardin
Hugo Florian Rolness
Aksel Eilertsen Cach
Snorre  Laukli Brændvang
Sivert Wærstad Nordheim
Gabriel Lorang Maximus Skalstad
Per Brunstad Vågen
Andrej Grubor
Bendik Vikla-Thangstad
Erlend Tjønnås Storm
Andreas Stuve
Mathias Tesfaye Bekele
Jesper Eric Pierre Olsen
Lyder Smaaland Dikvold
Prince Samuel Muringa

Gruppe C

Leander Minde Tessem
Jonathan  Riberg Christoffersen
Robin Lee Stoll
Tormod Olsen
Ludvig Nystuen Bråten
Jonas Gjelseth Venstad
Ali Berri
Harvey Muthomi
Ludvik Mürer Bergseng
Samuel Themba Barmen
Sivert Stavnem von Krogh
Gabriel Inge Ogluson
Bjarne Mathias Nerli Myrvang
Peder Bredal Sørensen
Kevin  Aslaksrud Holenbakken
Jakob Engvik
Martin Borisov Karabelyov
Rikardo Ramirez-Rodriguez
Ayan Khalid
Jack Reinhold Sponnich
Alexander Julian  Rotegård
Even Skogstad Øvregaard
Klaus Derbakk
Jørgen Schrader Jørstad
Leo-Mitzli Stenvoll Maldonado
Mirza Ljeskovica
Felix Risum Pettersen
Felician Risum Pettersen

 

Innkalling til Nasjonale mellomsamlinger og øvrige regionale landslagssamlinger blir publisert tidlig februar

Samlinger høst 2021, 2006-generasjonen

Talentsamlinger

Egenandelen for å delta på talentsamlinger koster 500kr pr helg. 
Dette blir fakturert ut etter alle talentsamlingene er ferdig.
Økonomi skal ikke være en barriere for at talentfulle unge får utvikle seg.
Gi klubben din eller oss en lyd om du ønsker informasjon om støtteordninger.


Region Nord: 
26.-28. november 2021 i Tromstun
27. november: 1215-1345 & 1545-1715
28. november: 0900-1030 & 1230-1400

08.-10. april 2022

Region Midt:
26.-27.februar 2022

Region Vest
26.-27. februar 2022
08.-10. april 2022

Region Sør
26.-27. februar 2022

Region Øst
19.-20. februar 2022 Gruppe B og C

Nasjonal mellomsamling
26.-27. februar 2022, 2 grupper av 24 spillere
08.-10. april 2022, 2 grupper av 24 spillere

Endringene skyldes fire store grupper som gjør uttaksgrunnlaget vanskelig. 
Spillere som ikke deltar på mellomsamlingene er fremdeles med i vurderingen. En samlet vurdering vil bli tatt etter U-NM.


Nasjonale landslagssamlinger
26.-29. mai 2022
3.-6. juni 2022
17.-19. juni 2022
24.-26. juni 2022

 

Headcoach: Baard Stoller
Assistant coach: Frode Ramberg

Regional assistent Øst: Rolf Halvorsen
Regional assistent Øst: Sanel Gabela
Regional assistent Øst: Isak Prinos
Regional assistent Øst: Ludvig Berg
Regional assistent Midt: Thor Inge Øvremo
Regional assistent Vest: Andre Alford

U16 2022 (2006-generasjonen)

Nordisk Mesterskap 2022
ca 25-5.juli 2022

EM
ca august 2022

 

2017 (2001-årgangen)
B-EM i Bulgaria
Norge-Bosnia and Herzegovina 58-91
Norge-Ungaren 51-63
Norge-Irland 56-98
Norge-Tjekkia 42-79
Norge-Slovakia 47-73
Norge-Kosovo 49-66
Norge-Kypros 51-60
Norge-Slovakia 65-72

Statistikk fra EM

Nordisk mesterskap i Kisakallio, Finland

Norge-Danmark 65-79
Norge-Finland 52-96

Norge-Estland 67-86
Norge-Island 47-87
Norge-Sverige 40-100

Statistikk fra Nordisk


2016 (2000-årgangen)
B-EM i Bulgaria
Norge-Ukraina 39-69
Norge-Kosovo 53-66
Norge-Østerrike 78-64
Norge-Romania 54-68
Norge-Slovenia 48-96
Norge-Island 62-48
Norge-Irland 73-64
Norge-Bulgaria 58-77

Statistikk fra EM

Nordisk mesterskap i Kisakallio, Finland

Norge-Finland 80-76 - Høydepunkter fra kampen

Norge-Island 49-82
Norge-Estland 53-86
Norge-Danmark 49-82
Norge-Sverige 43-70

Statistikk fra Nordisk

2015 (1999-årgangen)

B-EM i Bulgaria
Norge-Tjekkia 37-61
Norge-Slovenia 58-82
Norge-Østerrike 75-70
Norge-Irland 63-66
Norge-Nedreland 43-59
Norge-Romania 50-61
Norge-Skottland 103-47
Norge-Hviterussland 87-54
Norge-Makedonia 76-63
Statistikk fra B-EM i Bulgaria
Treningslandskamper
Norge-Nederland 63-56
Norge-Danmark 44-72
Nordisk mesterskap i Solna, Sverige
Norge-Sverige 52-81
Norge-Island 57-76
Norge-Danmark 76-83
Norge-Finland 45-79
Norge-Estland 58-91
Statistikk fra Nordisk

2014 (1998-årgangen)
B-EM i Makedonia
Norge-Makedonia 40-77 
Norge-Slovenia 39-77
Norge-Israel 36-82
Norge-Georgia 42-111
Norge-Luxembourg 65-44
Norge-Skottland 65-67
Norge-Portugal 57-50
Her finner du stats fra turneringen: B-EM i Makedonia
Nordisk mesterskap i Solna, Sverige
Norge-Sverige 69-42
Norge-Island 84-86
Norge-Danmark 61-70
Norge-Finland 59-76
Norge-Estland 46-77
Her finner dere stats fra turneringen: Nordisk U16gutter 2014

For eldre resultater; se Resultater.

Brent Hackman
Brent Hackman
Sportssjef

Kristin Kvalvik
Kristin Kvalvik
Utviklingskonsulent