U16 menn

NBBF oppdaterer siden fortløpende om samlinger og landslagsaktivitet.

Målet for ungdomslandslagene er primært å utvikle spillere til seniorlandslagene, men er også en viktig del av spillerutviklingen og trenerutviklingen som norsk basketball kan dra fordeler av. 

Før neste regionale samling blir det foretatt nye vurderinger. Spillere som ikke er kommet med denne gangen kan få flere muligheter.

Klubbtrenere anbefales å delta som instruktører eller observatører på samlingene.

 

Informasjon om landslagsaktivitet for 2008-årskullet 2023/24

Spørsmål kan rettes til NBBF v/Sportssjef Brent Hackman 
brent@basket.no

 

Følgende spillere er tatt ut til talentsamlinger i februar 2024:

 

Region Øst - 17. og 18. februar, F21-hallen (Oslo):

Rasmus Apenes, Bislet

William Dronsett, Bislet 

Mio Mandt, Bislet

Flin Slavkov, Bislet

Tarik Taso, Bislet 

Gabriel Nordahl Vervik, Buøy

Viktor Brovold-Kühn, Bøler

Luis Alejandro Gonzales Graterol, Bøler

Oskar Falba, Centrum Tigers (09)

Jakob Stavnem von Krogh, Drammen

Christoffer Vråle Rønning, Drammen

Gabriel FM Eckhoff Bech, EB85

Benjamin Dyve, EB85

Jakob Ellingsen, EB85

William Rødsten Kristiansen, EB85

Harald Lilledahl, EB85

Edvard Orskaug, EB85

Sverre Waage Thomsen, EB85

Håkon Odera Seem, Kjelsås

Sigve Siljan Gustavsen, Skien

Kevin Leraand, Sørsia (Region Midt)

Dilshan Zenith Perera, TNT Towers 

 

Region Vest - 24. og 25. februar, Gimlehallen:

Emil Elkaz, Frøya

Evert Dahlberg, Fyllingen

Tobias Clemm, Gimle

Louie Timtiman Efford, Gimle

Adam Rød El Jabri, Gimle

Andreas Felipe Gonzalez-Gleditsch, Gimle

Elias Mørner, Gimle

Aksel Svenkerud-Raundalen, Gimle

Kaleab Tadesse Washo, Gimle

Divine Udobor, Gimle

Ravn André Høynes Fredriksen, Haugesund

Evans Plepis, Haugesund

Sondre Bjørlykke, Hop

Scott Leander Finnema, Hop

Marcus Jordan Alleyne, Lura IL - Sandnes (09)

Birk Magnus Gjerstad Elde, Sandviken 

Lucas McLean, Ulriken

Olav Rekve Østlie, Voss 

 

Region Midt - 24. og 25. februar, Husebyhallen:

Gustavas Urbonas, Byafossen IL - Steinkjer

Aiden Walls, Byafossen IL - Steinkjer 

Sean Eidsether, Molde 

Eric Wicken Merieau, Molde

Sander Ødegård, Molde

Isak Johnsen, Ranheim

Rasmus Juhani Eriksen, Singsaker

Johannes Handeland, Stjørdal

Kevin Myrstad-Stenhaug, Sverresborg 

Ian Muhizi Ntagungira, Sverresborg

Mateo San Martin, Sverresborg

Thomas Bjerknesli, Sørsia

Joosep Ehrlich, Sørsia 

Kevin Leraand, Sørsia

Dennis Nordskag, Sørsia

Albert Robinson, Sørsia 

Eskil Berg Sørensen, Sørsia 

Kasparas Savickas, Ålesund

Regionsamlinger U16 menn 2023/24

Region Øst

7. og 8.oktober 2023, F21-hallen      

17. og 18. februar, F21-hallen    

 

Region Midt

14. og 15. oktober 2023, Husebyhallen

 

24. og 25. februar 2024, Husebyhallen

Lørdag: 1300-1400 og 1730-1900

Søndag: 1030-1200 og 1500-1630

 

Region Vest

14. og 15. oktober 2023, Sandslihallen

 

24. og 25. februar 2024, Gimlehallen

Lørdag og søndag: 1000-1130 og 1330-1530

 

Region Sør

30. september - 1. oktober 2023   Håneshallen

18.- 19. februar 2024        Idda Arena

 

Region Nord

7. og 8. oktober 2023, Tromstun

 

9. og 10. mars 2024, Tromsøhallen

Lørdag: 1300-1430 og 1730-1900

Søndag: 1000-1200

 

Enkelte spillere fra region Midt, Sør og Nord kan bli invitert til samlingene i Oslo eller Bergen.

Landslagssamlinger i Oslo sommeren 2024:

24.- 26. mai

31. mai - 2. juni

14.- 16. juni

21.- 24. juni (til og med mandag 24.)

28.- 1. juli, avreise til nordisk mesterskap i Kisakallio tirsdag 2. juli.

 

EM-samling:

Tirsdag 30. juli til tirsdag 6. august, avreise til Skopje onsdag 7. august.

Head coach: Per Tøien

Assistenter: Milovan Savic og Benjamin Alknes Cox

U16 (2008-årgangen)

Nordisk Mesterskap 2024, Kisakallio (Finland)

3.- 8. juli 2024

 

B-EM, Skopje (Nord-Makedonia)

8.- 17. august 2024

 

2017 (2001-årgangen)
B-EM i Bulgaria
Norge - Bosnia-Hercegovina 58-91
Norge - Ungarn 51-63
Norge - Irland 56-98
Norge - Tsjekkia 42-79
Norge - Slovakia 47-73
Norge - Kosovo 49-66
Norge - Kypros 51-60
Norge - Slovakia 65-72

Statistikk fra EM

Nordisk mesterskap i Kisakallio, Finland

Norge-Danmark 65-79
Norge-Finland 52-96

Norge-Estland 67-86
Norge-Island 47-87
Norge-Sverige 40-100

Statistikk fra Nordisk


2016 (2000-årgangen)
B-EM i Bulgaria
Norge-Ukraina 39-69
Norge-Kosovo 53-66
Norge-Østerrike 78-64
Norge-Romania 54-68
Norge-Slovenia 48-96
Norge-Island 62-48
Norge-Irland 73-64
Norge-Bulgaria 58-77

Statistikk fra EM

Nordisk mesterskap i Kisakallio, Finland

Norge-Finland 80-76 - Høydepunkter fra kampen

Norge-Island 49-82
Norge-Estland 53-86
Norge-Danmark 49-82
Norge-Sverige 43-70

Statistikk fra Nordisk

2015 (1999-årgangen)

B-EM i Bulgaria
Norge-Tsjekkia 37-61
Norge-Slovenia 58-82
Norge-Østerrike 75-70
Norge-Irland 63-66
Norge-Nederland 43-59
Norge-Romania 50-61
Norge-Skottland 103-47
Norge-Hviterussland 87-54
Norge-Makedonia 76-63
Statistikk fra B-EM i Bulgaria
Treningslandskamper
Norge-Nederland 63-56
Norge-Danmark 44-72
Nordisk mesterskap i Solna, Sverige
Norge-Sverige 52-81
Norge-Island 57-76
Norge-Danmark 76-83
Norge-Finland 45-79
Norge-Estland 58-91
Statistikk fra Nordisk

2014 (1998-årgangen)
B-EM i Makedonia
Norge-Makedonia 40-77 
Norge-Slovenia 39-77
Norge-Israel 36-82
Norge-Georgia 42-111
Norge-Luxembourg 65-44
Norge-Skottland 65-67
Norge-Portugal 57-50
Her finner du stats fra turneringen: B-EM i Makedonia

Nordisk mesterskap i Solna, Sverige
Norge-Sverige 69-42
Norge-Island 84-86
Norge-Danmark 61-70
Norge-Finland 59-76
Norge-Estland 46-77
Her finner dere stats fra turneringen: Nordisk U16gutter 2014

For eldre resultater; se Resultater.

Brent Hackman
Brent Hackman
Sportssjef frem til 1.mai

Landslag, landskamper, sportslig utvikling og dispensasjonssaker.

Arild Sandven
Arild Sandven
Journalist og driftskonsulent

Drift landslag, ansvar for landskamper på bortebane, klareringer av landslagsspillere, og journalist.