U16 menn

NBBF oppdaterer siden fortløpende om samlinger og landslagsaktivitet.

Målet for ungdomslandslagene er primært å utvikle spillere til senior landslagene, men er også en viktig del av spillerutviklingen og trenerutviklingen som norsk basketball kan dra fordeler av. 

Det innføres tre regionale talentsamlinger for U16.

Hensikten med regionale samlinger er ikke bare å gi flere spillere muligheten til å bli vurdert av landslagstrenerne, men også et kompetansehevende tiltak samt en metode for å implementere spilleprinsippene i alle regioner. Dette er bidrar også til å bedre uttaksprosessen i forkant av nasjonale landslagssamlinger. 

Det engasjeres tre landslagstrenere som danner hovedstammen for trenerteamet. I tillegg vil det engasjeres regionale instruktører som bidrar på regionale talentsamlingene. Hovedtreneren, eller en av de tre trenerne, skal besøke hver region i løpet av perioden. Trenerteamene til landslagene publiseres i etterkant.

Det kalles inn ca 24 spillere til regionale talentsamlinger. Dersom det er flere aktuelle kandidater, vil det settes opp flere talentsamlinger. Dersom det ikke er flere enn 10 aktuelle kandidater i en region, kan aldersgruppen utvides til andre landslagsaktuelle aldersgrupper. 

Spørsmål kan rettes til NBBF v/ Sportssjef Brent Hackman
brent@basket.no

Følgende spillere er innkalt til Regionale Talentsamlinger:


Region Nord 02.-03. oktober:

Håkon Kornelius Bless
Elias Moe Tetlie
Peter Bergland Krøtø
Morgan Nicolai Nilsen Christiansen
Adrian Hagerupsen
Daniel Årdal Strømmen
Birk Dyb Kolstad
Magnus Gamst-Ditlefsen
Schille Sarti
Simon Wisthus Eveborn
Johannes Normann Løvold
Fredrik  Jensen
Ørn Severin Sørly
Franz Xaver Maximilian Nitter Gruber

 

Region Sør 02.-03. oktober:
Samles i Oslo, med gruppe A fra region Øst

Aris Praso
Pierre  Morency
Lucas Sebastian Jørgensen
Mathias Yonas Ghebreselassie
Jakob Samuelsen Janse

 

Region Øst 02.-03. oktober:
Gruppe A

Eskil Ringdal Grimsmo
Ian Gabela
Fabian Halvorsrud-Nilsen
Vebrand Gangås
Vetle Jan Fjell
Yosthin Manuel  Halvorsen Næsfeldt 
William  Ljones Kruse
Peder Kristiansen
Ferdinand Mohn Pettersen
Jonathan  Kleven-Fredriksen
William  Pedrezuela Garcia
Oscar Hellebust
Scott-Andrew Sèbastien Vandermeersch Henriksen
Emil Jan Stachowski
Elias Lyngstad
Alan Lee Graadahl
Erlend Bøckmann Eldevik
Murdoc Elmo Grupo-Villo
Jakob  Næss
Taimoor  Ahmad
Filip August  Klemmetsby
Anthony Jude Sese Solis
Darin  Omer
Jama Cise Ali
Kristoffer Vimme Gundersen
Fridtjof Krohn-Sandholt
Alexander Gilberg Tidem

Kristoffer Teigland

Region Øst 09.-10. oktober:
Gruppe B

Elias Demoniere
Luka Zivkovic-Tønder
Dante Olsen
Marko Sikkeland Eric
Storm Hospes Karlsen
Isaac Emmanuel Barnett
Johannes Benjamin Wangensteen
Gustav Goody-Eide
Olav Ivarrud Stubbraaten
Noah Aleksander Mørk
Enzo Eggert
Philip Sommerfelt Riddervoll
Ilan Gabriel Lardin
Hugo Florian Rolness
Aksel Eilertsen Cach
Snorre  Laukli Brændvang
Sivert Wærstad Nordheim
Gabriel Lorang Maximus Skalstad
Per Brunstad Vågen
Andrej Grubor
Bendik Vikla-Thangstad
Erlend Tjønnås Storm
Andreas Stuve
Mathias Tesfaye Bekele
Jesper Eric Pierre Olsen
Elias Nathaniel Tyldum Ramstad

Region Øst 09.-10. oktober:
Gruppe C

Leander Minde Tessem
Jonathan  Riberg Christoffersen
Robin Lee Stoll
Tormod Olsen
Ludvig Nystuen Bråten
Jonas Gjelseth Venstad
Ali Berri
Harvey Muthomi
Ludvik Mürer Bergseng
Samuel Themba Barmen
Sivert Stavnem von Krogh
Gabriel Inge Ogluson
Bjarne Mathias Nerli Myrvang
Peder Bredal Sørensen
Kevin  Aslaksrud Holenbakken
Jakob Engvik
Martin Borisov Karabelyov
Rikardo Ramirez-Rodriguez
Ayan Khalid
Jack Reinhold Sponnich
Alexander Julian  Rotegård
Even Skogstad Øvregaard
Klaus Derbakk
Jørgen Schrader Jørstad
Leo-Mitzli Stenvoll Maldonado
Mirza Ljeskovica

Region Midt 16.-17. oktober:

Anton Drewes Christensen
Sindre Olsen Samdal
Magnus  Narancic-Grytten
Alexandre Fonseca Dantas
Robert-Luca  Libidov
Vinicius Santos
Kjartan Lindseth
Lars-Johan Tangstad Hage
Julian Fei Benum Luong
Sigurd Christensen Aro
Edvin Ekeland Halvorsen
Jesper Skarland Schønberg
Oliver Edvardsen Øvermo
Stefanos Akilleas Kotsifakos Jensen
Damien Appiah
Mikkel Måøy Thorsø
Collin Ntagungira Muhoza
Paraveen Yasassri Gamage
Audun  Dahlø
Shanurat Gunsa
Djordje Pesut

Region Vest 16.-17. oktober:

Marcus Leander Alsaker Sandven
Fabian  Hovig Wikstrøm
Mathias Jacobsen
August Haga
Preben Standal Sæthre
Panagiotis Vrettakos
Mats Skagseth Angell-Hansen
Olav August  Haga Hartveit
Eduard-Gabriel Valean
bendik Lind Aasen
Aron Kabir Breedveld
Jonathan  Starkadur Loftsson
Dovydas Zulpa
Benedict Husby
Alberto Lordache
Albert Freuchen Frisch
Noah Mykkeltvedt Bye
Mats  Fernø
Julian Kaleo Gnatt-De Lima
Kristian Halvorsen Utstrand
Anders Melve
Nataniel Munthe Kristensen
Joel Kalema Akech
Edmund Nji Odland
Markus Kristensen
Sahib Singh
Daniel Levent Nygård Yilmaz
Taziyah Christobel Garsjø
Sander Nåstad Svenning

 

Samlinger høst 2021, 2006-generasjonen

Talentsamlinger

Egenandelen for å delta på talentsamlinger koster 500kr pr helg. 
Dette blir fakturert ut etter alle talentsamlingene er ferdig.
Økonomi skal ikke være en barriere for at talentfulle unge får utvikle seg.
Gi klubben din eller oss en lyd om du ønsker informasjon om støtteordninger.


Region Nord: 
2.-3.oktober 2021 i Tromstun sammen med U15M
02. oktober: 1215-1345 & 1545-1715
03. oktober: 0900-1030 & 1230-1400

26.-28. november 2021
08.-10. april 2022

Region Midt:

16.-17.oktober 2021 i Rosenborghallen 
16. oktober: 1145-1315 & 1515-1645
17. oktober: 1145-1315 & 1515-1645

26.-27.februar 2022

Region Vest
16.-17. oktober 2021
16. oktober i Gimlehallen: 0900-1030 & 1415-1545
17. oktober i Frøya Arena: 1100-1300 & 1600-1800

26.-27. februar 2022
08.-10. april 2022

Region Sør
2.-3. oktober 2021. Samles i Oslo med gruppe A
26.-27. februar 2022

Region Øst
2.-3. oktober 2021 Gruppe A i F21
2. oktober: kl. 1145-1315 & 1515-1645
3. oktober: kl. 1145-1315 & 1515-1645

9.-10. oktober 2021 Gruppe B og C i Apalløkka 
09. oktober i Apalløkka 1:
Gruppe B kl. 1000-1130 & 1330-1500
Gruppe C kl. 1145-1315 & 1515-1645
10. oktober i Apalløkka 2:
Gruppe B kl. 1000-1130 & 1330-1500
Gruppe C kl. 1145-1315 & 1515-1645

19.-20. februar 2022 Gruppe A
26.-27. februar 2022 Gruppe B og C
08.-10. april 2022 Gruppe B og C


Nasjonale landslagssamlinger
26.-29. mai 2022
3.-6. juni 2022
17.-19. juni 2022
24.-26. juni 2022

 

U16 2022 (2006-generasjonen)

Nordisk Mesterskap 2022
ca 25-5.juli 2022

EM
ca august 2022

 

2017 (2001-årgangen)
B-EM i Bulgaria
Norge-Bosnia and Herzegovina 58-91
Norge-Ungaren 51-63
Norge-Irland 56-98
Norge-Tjekkia 42-79
Norge-Slovakia 47-73
Norge-Kosovo 49-66
Norge-Kypros 51-60
Norge-Slovakia 65-72

Statistikk fra EM

Nordisk mesterskap i Kisakallio, Finland

Norge-Danmark 65-79
Norge-Finland 52-96

Norge-Estland 67-86
Norge-Island 47-87
Norge-Sverige 40-100

Statistikk fra Nordisk


2016 (2000-årgangen)
B-EM i Bulgaria
Norge-Ukraina 39-69
Norge-Kosovo 53-66
Norge-Østerrike 78-64
Norge-Romania 54-68
Norge-Slovenia 48-96
Norge-Island 62-48
Norge-Irland 73-64
Norge-Bulgaria 58-77

Statistikk fra EM

Nordisk mesterskap i Kisakallio, Finland

Norge-Finland 80-76 - Høydepunkter fra kampen

Norge-Island 49-82
Norge-Estland 53-86
Norge-Danmark 49-82
Norge-Sverige 43-70

Statistikk fra Nordisk

2015 (1999-årgangen)

B-EM i Bulgaria
Norge-Tjekkia 37-61
Norge-Slovenia 58-82
Norge-Østerrike 75-70
Norge-Irland 63-66
Norge-Nedreland 43-59
Norge-Romania 50-61
Norge-Skottland 103-47
Norge-Hviterussland 87-54
Norge-Makedonia 76-63
Statistikk fra B-EM i Bulgaria
Treningslandskamper
Norge-Nederland 63-56
Norge-Danmark 44-72
Nordisk mesterskap i Solna, Sverige
Norge-Sverige 52-81
Norge-Island 57-76
Norge-Danmark 76-83
Norge-Finland 45-79
Norge-Estland 58-91
Statistikk fra Nordisk

2014 (1998-årgangen)
B-EM i Makedonia
Norge-Makedonia 40-77 
Norge-Slovenia 39-77
Norge-Israel 36-82
Norge-Georgia 42-111
Norge-Luxembourg 65-44
Norge-Skottland 65-67
Norge-Portugal 57-50
Her finner du stats fra turneringen: B-EM i Makedonia
Nordisk mesterskap i Solna, Sverige
Norge-Sverige 69-42
Norge-Island 84-86
Norge-Danmark 61-70
Norge-Finland 59-76
Norge-Estland 46-77
Her finner dere stats fra turneringen: Nordisk U16gutter 2014

For eldre resultater; se Resultater.

Brent Hackman
Brent Hackman
Sportssjef

Kristin Kvalvik
Kristin Kvalvik
Utviklingskonsulent