U16 kvinner

NBBF oppdaterer her fortløpende om samlinger og landslagsaktivitet.

Målet for ungdomslandslagene er primært å utvikle spillere til seniorlandslagene, men er også en viktig del av spillerutviklingen og trenerutviklingen som norsk basketball kan dra fordeler av. 

Før neste regionale samling blir det foretatt nye vurderinger. Spillere som ikke er kommet med denne gangen kan få flere muligheter.

Klubbtrenere anbefales å delta som instruktører eller observatører på samlingene.

Informasjon om landslagsaktivitet for 2008 årskullet.

Spørsmål kan rettes til NBBF v/Sportssjef Brent Hackman 
brent@basket.no

Følgende spillere kalles inn til regionale samlinger i februar og mars 2024:

 

Region Øst - 17. og 18. februar, F21-hallen:

Johanna Hvaal Strømstad, Asker Aliens

Sylja Molvær Hivju, Centrum Tigers 

Emily Chioma Andreassen-Ibeh, EB85

Solveig Bakken Dragøy, EB85

Mia Haugen, EB85

Sofie Hoelsbrekken, EB85

Malin Bærheim Isaksen, EB85

Maia Helgesen Guneriussen, Hønefoss

Nora Nyland Rotherud, Hønefoss

Oda Amelia Risan, Kjelsås (09)

Oda Tveiten, Kjelsås

Liyah Velten Klubbenes, Nesodden

Me Linh Dang, Oppsal

Eira Helset Eide, Oppsal

Sanna Lund Gummeson, Oppsal

Ada Hansø Haugen, Oppsal

Emmy Løland Mignotte, Oppsal

Amalie Lindmark Engebretsen, Skjetten

 

Region Vest - 24. og 25. februar, Sandslihallen:

Lea Geitrheim Djønne, Frøya

Nina Nguyen, Frøya

Lykke Berg, Gimle

Lena Golubovic, Gimle

Sophie Høisæter, Gimle

Astrid Marie Trov Lekven, Gimle

Selma Thue Lydersen, Gimle

Malene Rasmussen, Gimle

Thilde Hanevik Eriksen, Ulriken

Tale Myhren, Ulriken

Fartun Nuur, Ulriken

Mia Petric, Ulriken

Siena Sanford, Ulriken

Solveig Ulveseth, Ulriken

Victoria Wilson, Ulriken

Weronika Obielecka, Ytrebygda 

 

Region Midt (U15/U16) - 24. og 25. februar, Husebyhallen:

Nebiat Leake Angosom, Midtbyen (09)

Sofia Brown, Midtbyen (08)

Alicia Figueroa-Ørsnes, Midtbyen (08) 

Jwan Imaduldeen Tajasser Hasan, Midtbyen (09)

Lynn Vanessa Komba, Midtbyen (08)

Rita Moutacim, Midtbyen (09)

Hannah Fabienne Næss Thomassen, Midtbyen (08) 

Maanya Vulchi, Midtbyen (08)

Hatice Sena Yildirim, Midtbyen (08)

Nour Khuder Alsafar, Ranheim (08)

Noelle Henderson, Ranheim (08)

Laura Engevik Kristiansen, Ranheim (10)

Feruz Eskias Mesfen, Ranheim (08)

Emilia Penelope Dunn, Sverresborg Hoops (09)

Sigrid Eline Havik, Sverresborg Hoops (09)

Lykke Johansen, Sverresborg Hoops (09)

Martina de la Plaza, Sverresborg Hoops (09)

Amelia Edvardsen Øvermo, Sverresborg Hoops (09)

 

Region Nord (U15/U16/U17) - 9. og 10. mars, Tromsøhallen:

Natalie Sletteng Karlsen, Fauske (09)

Janna-Elisabeth Rindahl Løkås, Fauske (09)

Visnja Mitrovic, Tromsø BBK (10)

Thea Berntsen, Tromsø Storm Ungdom (09)

Rana Awadallah Elnour, Tromsø Storm Ungdom (08)

Vårinn Bjerke Elverland, Tromsø Storm Ungdom (09)

Makka Hamed Hamdin, Tromsø Storm Ungdom (09)

Jemila Shifa Hussien, Tromsø Storm Ungdom (08)

Vilde Haugan Jacobsen, Tromsø Storm Ungdom (07)

Ylva Olsen Kvalvåg, Tromsø Storm Ungdom (10)

Ragna Lanes, Tromsø Storm Ungdom (07)

Olea Smith-Meyer, Tromsø Storm Ungdom (07)

Eyerusalem Tewelde, Tromsø Storm Ungdom (09)

Semhar Werede, Tromsø Storm Ungdom (10)

Regionsamlinger U16 kvinner 2023/24

Region Øst

7. og 8.oktober 2023, F21-hallen

17. og 18. februar 2024, F21-hallen

    

Region Midt

14. og 15. oktober, Husebyhallen (U15K/U16K)

 

24. og 25. februar 2024, Husebyhallen (U15K/U16K)

Lørdag: 1000-1130 og 1430-1600

Søndag: 1200-1330 og 1630-1800

 

Region Vest

14.- 15. oktober, Sandslihallen (U15K/U16K)

 

24.- 25. februar 2024, Sandslihallen

Lørdag og søndag: 1000-1130 og 1330-1530

 

Region Sør

30. september - 1. oktober 2023, Håneshallen

18.- 19. februar 2024, Idda Arena

 

Region Nord

7. og 8. oktober 2023, Tromsøhallen

 

9. og 10. mars 2024, Tromsøhallen (U15, U16 og U17)

Lørdag: 1000-1115 og 1400-1530

Søndag: 1230-1400

Enkelte spillere fra region Midt, Sør og Nord kan bli invitert til samlingene i Oslo eller Bergen.

Landslagssamlinger i Oslo sommeren 2024:

24.- 26. mai

31. mai - 2. juni

14.- 16. juni

21.- 24. juni (til og med mandag 24.)

28.- 1. juli, avreise til nordisk mesterskap i Kisakallio tirsdag 2. juli.

 

EM-samling:

Tirsdag 6. til tirsdag 13. august, avreise til Konya i Tyrkia onsdag 14. august.

Trenere: Eirik Ljostveit, Ståle Frey og Karoline Killingrød 

 

U16 (2008-årgangen)

Nordisk Mesterskap 2024, Kisakallio (Finland)

3.- 8. juli 2024

 

B-EM, Konya (Tyrkia)

15.- 24. august 2024

2017 (2001-årgangen)
B-EM i Skopje, Makedonia
Norge-Finland 23-58
Norge-Portugal 21-76
Norge-Bulgaria 61-52
Norge-Moldova 60-14
Norge-Makedonia 55-62
Norge-Island 41-50

Statistikk fra EM

Nordisk mesterskap i Kisakallio, Finland
Norge-Sverige 49-68
Norge-Island 46-50
Norge-Estland 62-42
Norge-Finland 25-78
Norge-Danmark 42-104

Statistikk fra Nordisk

2016 (2000-årgangen)
B-EM i Oradea, Romania
Norge-Polen 21-95
Norge-Romania 23-73
Norge-Makedonia 37-53 Høydepunkter fra kampen
Norge-Belgia 23-86
Norge-Skottland 57-39
Norge-Bosnia 31-76
Norge-Østerrike 48-32

Statistikk fra EM

Nordisk mesterskap i Kisakallio, Finland
Norge-Finland 36-90
Norge-Island 39-70
Norge-Estland 49-55
Norge-Danmark 39-65
Norge-Sverige 19-61

Statistikk fra Nordisk

2015 (1999-årgangen)
B-EM i Ohrid og Struga, Makedonia
Norge-Østerrike 34-51
Norge-Hellas 18-44
Norge-Polen 29-60
Norge-Luxembourg 41-33
Norge-Skottland 50-28
Norge-Albania 52-41
Norge-Makedonia 54-61
Statistikk fra EM

Nordisk mesterskap i Solna, Sverige
Norge-Sverige 51-73
Norge-Island 51-68
Norge-Danmark 58-63
Norge-Finland 45-57
Norge-Estland 54-66
Statistikk fra Nordisk

2014 (1998-årgangen)
B-EM i Tallinn, Estland
Norge-Nederland 33-85
Norge-England 44-57
Norge-Israel 42-61
Norge-Irland 52-64
Norge-Østerrike 46-40
Norge-Israel 29-68
Norge-Romenia 37-82
Statistikk og info om B-EM

Nordisk mesterskap i Solna, Sverige
Norge-Sverige 33-63
Norge-Island 41-69
Norge-Danmark 35-60
Norge-Finland 63-77
Norge-Estland 50-71
Her finner dere stats fra turneringen: Nordisk U16Jenter 2014

 

For eldre resultater, se Resultater

Brent Hackman
Brent Hackman
Sportssjef frem til 1.mai

Landslag, landskamper, sportslig utvikling og dispensasjonssaker.

Arild Sandven
Arild Sandven
Journalist og driftskonsulent

Drift landslag, ansvar for landskamper på bortebane, klareringer av landslagsspillere, og journalist.