U15 menn

Målet for ungdomslandslagene er primært å utvikle spillere til seniorlandslagene, men er også en viktig del av spillerutviklingen og trenerutviklingen som norsk basketball kan dra fordeler av. 

Hensikten med regionale samlinger er ikke bare å gi flere spillere muligheten til å bli vurdert av landslagstrenerne, men er også et kompetansehevende tiltak samt en metode for å implementere spilleprinsippene i alle regioner. Dette bidrar også til å bedre uttaksprosessen i forkant av nasjonale landslagssamlinger. 

Før første uttak til regionale talentsamling kan klubbtrenere nominere spillere ved å fylle ut en digital undersøkelse. Når første regional talentsamling er gjennomført vil NBBF gjennomføre samtaler med klubbtrenerne før innkalling til neste samling. Dersom klubbtrenerne ønsker å nominere spillere etter første samling, kan man sende en epost til Sportssjef Brent Hackman. 

Spillere som ikke kommer med på første regional talentsamling kan få flere muligheter ved å bli vurdert i seriespill, på turneringer eller bli nominert av trenere.

Klubbtrenere anbefales å delta som instruktører eller observatører på samlingene.

NBBF info landslagsaktivitet for 2009-årskullet 2023/24

Spørsmål kan rettes til NBBF v/Sportssjef Brent Hackman 
brent@basket.no

Følgende spillere kalles inn til regionale talentsamlinger i februar 2024:

Region Øst - 17. og 18. februar, Ørakerhallen

Gruppe A:

Viktor Prus, Bøler

Felix Bull-Pollastri, Centrum Tigers

Amund Dokka, Centrum Tigers

Hugo Fosterud-Tapper, Centrum Tigers

Alexford Obeng, Centrum Tigers

Noah Sanders, Centrum Tigers

Gustav Fredriksen Schjem, Centrum Tigers

Noah-Mahir Jama Aronsen, Drammen Rivers

Aleksa Brkic, EB85

Nordahl Farstadvoll-Furnes, EB85

Peder Sommerseth, EB85

Sivert Valsø, EB85

Carl Veiby, EB85

Lars Ekornholmen, Eidsvoll

Eskil Dalen, Fredrikstad 

 

Gruppe B:

Nhoa Halcon Holm, Hønefoss

Jonathan Ebubechukwu Agwumaro, Høybråten

Malik Rauf, Høybråten

Henrik Lohne Holm, Kjelsås 

Julian Fjeld Øhrn, Kongsberg Miners

Wiebe Kroder-Schille, Langhus

Marcus Hveem Ahlstrøm, Lommedalen

Tobias Flingtorp Fritzen, Lommedalen

Even Heiberg Sommerschild, Lommedalen

Mikkel Aass, Persbråten

Emil Kvåle, Oppsal

Elikem Leon Akpan, Skjetten

Hayden Skar Yttervik, TNT Towers

Oscar Holta-Lysell, TNT Towers

 

Region Vest - 24. og 25. februar, Gimlehallen:

Mads Kvalvik-Åsvang, Fyllingen

Daniel Lupu, Fyllingen

Daniel Mykkeltvedt Bye, Gimle

Are Førland, Gimle

Oliver Gnatt-De Lima, Gimle

Sverre Hannisdal, Gimle

Anders Keddie, Gimle

Luis Midtrød, Gimle 

Kevin Mikutis, Gimle (10)

Isak Smørholm Ulveseth, Gimle (10)

Gustav Henry Kolbeinsen, Haugesund

Endre Bjørge Folgerø, Lura IL - Sandnes

Max Retor Ottesen, Lura IL - Sandnes

Omar Walid Kassab, Lura IL - Sandnes

Alexander Storm Kvame, Lura IL - Sandnes

Christopher Gangawee Torkelsen, Lura IL - Sandnes

Conrad Hegrenes Andersen, Ulriken Eagles

Mathias Bugjerde Fimland, Ulriken Eagles 

Eirik Loy, Ulriken Eagles

Philip Milford, Ulriken Eagles

Taulant Tefa, Ulriken Eagles

Leo Kovac, Voss

Joar Norekvål Rasmussen, Voss

Leander Haldorsen Kaalaas, Ytrebygda

 

Region Midt - 24. og 25. februar, Husebyhallen:

Fillip Otterbekk Rannem, Byafossen IL - Steinkjer

Storm Mason Alday Dalheim, Molde

Thomas Frøystad, Molde 

Fredrik Hammer, Molde

Dino Kapetanovic, Molde

Bjørner Oshaug , Molde

Albert Slaatsveen Barstad, Ranheim

Kristoffer Sandvik Hauger, Ranheim

Vicente Hernandez, Ranheim 

Thomas Johnsen, Ranheim 

Mikkel Størseth Moksnes, Ranheim

Jon Halvard Sarheim Anthun, Singsaker 

Daniel Chengappa Muthanna, Singsaker 

Einar Tostrup Basmo, Sverresborg

William Høvik Hoff, Sverresborg

Kristijan Ninic, Sverresborg

Birk Stulesson Skeie, Sverresborg

Sander van der Wijst, Sverresborg

Regionsamlinger U15 Menn 2023/24

Region Øst

30. september og 1. oktober, F21-hallen

17. og 18. februar, Ørakerhallen

 

15. og 16. juni, F21-hallen

 

Region Vest

14. og 15. oktober, Sandslihallen

 

24. og 25. februar, Gimlehallen

Lørdag og søndag: 1130-1300 og 1530-1730

 

8. og 9. juni, Gimlehallen

 

Region Midt

14. og 15. oktober, Husebyhallen

 

24. og 25. februar, Husebyhallen

Lørdag: 1130-1300 og 1600-1730

Søndag: 0900-1030 og 1330-1500

 

8. og 9. juni

 

Region Nord

7. og 8. oktober, Tromstun

 

9. og 10. mars, Tromsøhallen

Lørdag: 1130-1300 og 1600-1730

Søndag: 1200-1400

 

1. og 2. juni, Tromsøhallen

 

Region Sør

30. september og 1. oktober, Håneshallen

17. og 18. februar, Iddi Arena

8. og 9. juni, Iddi Arena

 

U16-landslagene påbegynner regionale talentsamlinger i august 2024 og har samlinger i oktober 2024 tilknyttet høstferiene i de ulike regionene og i februar 2025 tilknyttet vinterferiene.  

Nordisk mesterskap arrangeres hvert år i månedsskiftet juni/juli, mens U16-EM historisk sett arrangeres i august hvert år. Det settes opp samlinger i juni 2025 og de siste åtte dagene før nordisk mesterskap og ca 12 dager før EM. 

Trenere for regionsamlinger:

Morten Strand Myrvang

Isak Prinos

Arne Ingebrigtsen

Brage Sørensen 

Brent Hackman
Brent Hackman
Sportssjef frem til 1.mai

Landslag, landskamper, sportslig utvikling og dispensasjonssaker.

Arild Sandven
Arild Sandven
Journalist og driftskonsulent

Drift landslag, ansvar for landskamper på bortebane, klareringer av landslagsspillere, og journalist.