U15

Målet for ungdomslandslagene er primært å utvikle spillere til seniorlandslagene, men er også en viktig del av spillerutviklingen og trenerutviklingen som norsk basketball kan dra fordeler av. 

Hensikten med regionale samlinger er ikke bare å gi flere spillere muligheten til å bli vurdert av landslagstrenerne, men er også et kompetansehevende tiltak samt en metode for å implementere spilleprinsippene i alle regioner. Dette bidrar også til å bedre uttaksprosessen i forkant av nasjonale landslagssamlinger. 

Før neste regionale samling blir det foretatt nye vurderinger. Spillere som ikke er kommet med denne gangen kan få flere muligheter.

Klubbtrenere anbefales å delta som instruktører eller observatører på samlingene.

Informasjon om Regionale talentsamlinger 2022/23

Spørsmål kan rettes til NBBF v/Sportssjef Brent Hackman 
brent@basket.no

Følgende spillere er tatt ut til regionale samlinger i oktober 2022.

Region Øst, 8. og 9. oktober:

Gruppe 1:

Lara Kardes, Asker

Freya Slinning, Asker

Hannah Gravir, EB85

Malin Bærheim Isaksen, EB85

Sienna Ølstørn, EB85 (kun søndag)

Maia Helgesen Guneriussen, Hønefoss

Nora Nyland Rotherud, Hønefoss

Gunvor Einejord, Nesodden 

Filippa Parmann, Nesodden

Hedda Stakston, Nesodden 

Eira Helset Eide, Oppsal

Sanna Lund Gummesson, Oppsal

Emmy Løland Mignotte, Oppsal

 

Gruppe 2:

Johanna Strømstad, Asker

Eva Svendsen, Asker

Oda Tveiten, Kjelsås

Liyah Velten Klubbenes, Nesodden

Oline Schnekenburger, Nesodden

Nora Haneborg Aase, Nesodden 

Soliana Amanuel, Oppsal

Me-Linh Dang, Oppsal

Ada Hansø Haugen, Oppsal

Kayla Westbø Kulisic, Oppsal

Amanda Rebolen-Borgen, Oppsal

Lina Laukli Brændvang, Sandefjord

Hannah Louise Krapp, Sandefjord

Emily Chioma Andreassen, Skien

 

Region Vest (U15K og U16K)

Lea Geitrheim Djønne, Frøya

Nina Nguyen, Frøya

Lykke Berg, Sædalen

Lena Golubovic, Sædalen

Sophie Høisæter, Sædalen

Astrid Marie Trov Lekven, Sædalen

Selma Thue Lydersen, Sædalen

Malene Rasmussen, Sædalen

Martha Ammann, Ulriken

Tale Myhren, Ulriken

Fartun Nuur, Ulriken

Mia Petric, Ulriken

Siena Sanford, Ulriken

Shukura Sharif, Ulriken

Solveig Ulveseth, Ulriken

Martine Vigrestad, Ulriken

 

Region Midt (U15K og U16K)

Heev Alhaj-Khalid, Midtbyen

Sofia Braun, Midtbyen

Lieve Marie Bach Henningsen, Midtbyen

Etidal Mamoud Ibrahim, Midtbyen

Lynn Vanessa Komba, Midtbyen

Maanya Vulchi, Midtbyen

Hatice Sena Yizdirim, Midtbyen

 

Region Nord lørdag 5. og søndag 6. november

U14-U16:

Ella Åberg

Ingrid Normann Gundersen

Pia Nøtnes Hansen

Wigdan Hamed

Yosan Wrede

Josefine Kimo

Vårinn Bjerke Elverland

Thea Berntsen 

Følgende spillere er tatt ut til regionale samlinger for U15 menn i oktober 2022.

Region Øst, 8. og 9. oktober.

Gruppe 1:

William Dronsett, Bislet

Mio Mandt, Bislet

Flin Slavkov, Bislet

Tarik Taso, Bislet

Vegard Veimoen Byberg, Bøler

Vebjørn Pedersen, Bøler

Alexander Ask Connell, Drammen

Jakob Stavnem von Krogh, Drammen

Christoffer Vråle Rønning, Drammen

Sturla Kleppe-Saaiman, Kjelsås

Håkon Odera Seem, Kjelsås

Ola Stranderholen Sjøli, Kjelsås

Teo Tyrdal Hartvigtsen, Oppsal

Maximillian Myklebust, Skjetten

Ainas Saltis, Skjetten

Magnus Lund-Sørnes, Årvoll

Martin Lund-Sørnes, Årvoll

 

Gruppe 2:

Georg Zahl, Asker Aliens

Tobias Sundby Ørbeck-Nilssen, Asker Aliens

Oskar Grøndahl, Bislet

Lyder Heine Aasbø, Bislet

Viktor Brovol-Kuhn, Bøler

Luis Alejandro Gonzales Graterol, Bøler

Gerard Anthony Solis, Bøler

Filip Stojanovic, Bøler

Gard Kristian Wågsæther, Bøler

Aron Namdaeng, Drammen

Luka Solli Werner, Drammen

Bertram Skov, Kjelsås

Tor Ivar Godstad Knudsen, Kongsberg

Sigve Siljan Gustavsen, Skien

Luke Thomas Wentzel, Skien

Victor Fisher Andersen, TNT

Dilshan Zenith Perera, TNT

 

Region Vest

Evans Plepis, Haugesund

Ravn André Høynes Fredriksen, Haugesund

Emil Elkaz, Frøya Basket

Evert Dahlberg, Fyllingen

Aleksander Stene, Fyllingen

Adam Rød El Jabri, Gimle

Divine Udobor, Gimle

Tobias Clemm, Gimle

Lucas Mclean, Ulriken

Jesper Gravdal Sandnæs, Ulriken

Linus Giskeødegård, Ulriken

Sondre Bjørlykke, Hop

Scott Finnema, Hop

Tinius Angeltvedt, Hop

                             

Daniel Bye, Gimle

Aksel Svenkerud-Raundalen, Gimle

Andreas Gleditch, Gimle

Louie Efford, Gimle

Kaleab Tadesse Washo, Gimle

Noah freuchen Frisch, Hop

Ludvig Liavaag Aarnes, Hop

Oskar Johnsen, Hop

Luke Møller, Sandnes

Matheo Huse-Bjørnø, Sandnes

Tomas Fredrik Karlsson Koløy, Sandnes

Mrcus Jordan Alleyne, Sandnes

Georgi Palapeshkov, Stavanger

Witold Musial, Stavanger

Johannes Sand, Stavanger

Birk Magnus Gjerstad Elde, Sandviken IL basket

Olve Meltvik, Sandviken IL basket

 

Region Midt

Linus Antonsen, Molde

Eric Wicken Merieau, Molde

Isak Johnsen, Ranheim

Rasmus Juhani Eriksen, Singsaker

Aro Saleh, Singsaker

Henrik Sivertsen, Steinkjer/Byafossen

Gustavas Urbonas, Steinkjer/Byafossen

Tobias Eidem, Stjørdal

Johannes Hangeland, Stjørdal

Samuel Kylsberg, Stjørdal

Karl Martin Mathisen, Stjørdal

Jakob Remmem Nordgård, Sverresborg

Ian Muhizi Ntagungira, Sverresborg

Jesper Relling, Sverresborg

Mateo San Martin, Sverresborg

Jakob Tangvold, Sverresborg

Robin Vold Trones, Sverresborg

Martin Amundal, Sverresborg

Damian Korbut, Sørsia

Kevin Leraand, Sørsia

Dennis Nordskag, Sørsia

Pavel Paramonov, Sørsia

Thomas Bjerknesli, Tiller

Joosep Ehrlich, Tiller

Albert Robinson, Tiller

 

Region Nord lørdag 5. og søndag 6. november

Fredrik Weiness, Griffen

Jesaulvie, Griffen

Martin Hermo, Griffen

Emil Andre Thomassen, Griffen

Aslan Harland, Tromsø Storm Ungdom

Benjamin Ivan Eilertsen, Tromsø Storm Ungdom

Carl Rige Martorillas, Tromsø Storm Ungdom

Daniel Mæhle Andersen, Tromsø Storm Ungdom

Erik Kroken, Tromsø Storm Ungdom

Gustav How, Tromsø Storm Ungdom

Ivar Nicolaj Thorsen, Tromsø Storm Ungdom

Klodius Korley Botchway, Tromsø Storm Ungdom

Kristian Sjøtun Haugen, Tromsø Storm Ungdom

Kristoffer Alfred Solhaug, Tromsø Storm Ungdom

Odysseas Papajani, Tromsø Storm Ungdom

Precious Ukaegbu, Tromsø Storm Ungdom

Sergej Petrovic, Tromsø Storm Ungdom

Saam Karimy, Tromsø Storm Ungdom

Tias Andreassen, Tromsø Storm Ungdom

Sigurd Frøystein, Innstranda

Peter Marachovskji Hansen, Innstranda

 

 

Talentsamlinger 2022/23

Region Øst

Lørdag 8. og søndag 9. oktober i Persbråten vgs (U15M) og Vulkanhallen (U15K)

Neste samling: 18. og 19. februar 2023

 

Region Vest

Lørdag 15. og søndag 16. oktober, Sandslihallen

Neste samling: 4. og 5. mars 2023

 

Region Midt

Lørdag 15. og søndag 16. oktober, Husebyhallen

Neste samling: 25. og 26. februar 2023

 

Region Nord     

Lørdag 5. november, Tromsøhallen:

0930-1100 U14-U16 jenter (2009-2007)

1100-1230 Tromsø Storm-trening

1200-1330 U15 gutter

1330-1500 U16 gutter

1630-1900 BLNO-kamp Tromsø Storm - Oppsal

 

Søndag 6. november, Gyllenborghallen:

0900-1045 U15 gutter og U16 gutter

1100-1230 U14-U16 jenter (2009-2007)

1300-1445 U15 gutter og U16 gutter

1500-1645 U17-U20 jenter

 

Region Sør slås sammen med Region Øst.

U15 Kvinner


U15 Menn

 

Brent Hackman
Brent Hackman
Sportssjef

Arild Sandven
Arild Sandven
Journalist og driftskonsulent

Drift landslag, ansvar for landskamper på bortebane, klareringer av landslagsspillere, og journalist.