Dropp navigasjonskoblinger
Om NBBF
Satsningsområder
Serie/turnering
Landslag
Kalender
Klubbguide
Rekruttering
Utdanning
Lenker
Du er her: Skip Navigation LinksNorges Basketballforbund > Nyheter > Husk idrettsregistreringen - en dag igjen!

 Siste nytt

Hanne tilbake på jobb

29.05.2012

Hanne Sogn er tilbake som generalsekretær. Hun kom tilbake fra sin sykemelding i forrige uke. I første omgang er det snakk om to dager i uken og deretter trapp

Nordisk: Bare nesten mot Danmark

27.05.2012

Etter at Sverige hadde tatt i mot gullmedaljene for "Nordisk Mester 2012", var det Norges tur til å få en positiv opplevelse i avslutningen. Det ble

Nordisk: Gull til Sverige

27.05.2012

Grand Prix-vinnere i går, Nordisk Mesterskap i basketball- vinnere i dag. Det ble en begivenhetsrik og morsom weekend i Oslo for gode svenske jenter.

Nordisk: Sterk innsats mot Sverige

26.05.2012

Det norske kvinnelandslaget skapte en oppløftende forestilling for de fremmøtte i Rykkinnhallen i kveld. Vi holdt følge i store deler av kampen, mot et svensk

Nordisk: Finland ble for sterke

25.05.2012

De norske jentene kom bakpå fra begynnelsen, og  kom aldri helt på høyden med et fysisk og velorganisert finsk lag. Vi opplevde flere gode perioder, men ble ik

Nordisk: Skutt i senk av Island

25.05.2012

Vi fikk ikke åpningen vi hadde håpet på i Nordisk, og gikk på et tap mot Island. Finland vant over Danmark senere på kvelden.

Momskompensasjon 2012

24.05.2012

Det er nå åpnet for en ny runde med momskompensasjonssøknader.

Nordisk begynner i kveld

24.05.2012

Nordisk Mesterskap begynner i kveld. Ballet åpner med Norge - Island kl. 18:00. Vi ser frem mot et mesterskap med meget gode lag og skarp konkurranse.

3 mot 3-turneringer i sommer

22.05.2012

Norges Basketballforbund har sammen med ESPN America gått sammen om å lage 3 mot 3-turneringer rundt om i Oslo. 3 mot 3-turneringene er en sosial mulighet for

Nordisk mesterskap senior kvinner

21.05.2012

Torsdag kveld braker det løs i Rykkinnhallen, Bærum. Da starter Nordisk mesterskap for senior kvinner og første kamp er mellom Norge og Island.

 

Husk idrettsregistreringen - en dag igjen! 

30.01.2012  Utskriftsvennlig visning
Tips en venn Eivind Jensen 

Påminnelse om at Idrettsregistreringen for 2011må gjennomføres før 31. januar kl 24.00. Dermed har dere litt over et døgn på dere. Se mer info fra NIF nedenfor.

Dette er en vennlig påminnelse om idrettsregistreringen for 2011. Dersom den allerede er ferdig utført av idrettslaget, kan dere se bort fra denne påminnelsen. Vi gjør imidlertid oppmerksom på at for at registreringen skal være komplett må det rapporteres både medlemmer og aktive medlemmer (se informasjon nedenfor som er sendte dere tidligere).

Viktig: Idrettsregistreringen 2011 gjennomføres fra 2. januar til 31. januar kl 24.00

Dette er viktig
Idrettsregistreringen gjennomføres fra 2. januar til 31. januar ved at idrettslagene rapporterer inn til NIF på en enkel nettbasert løsning.

Hvorfor?
Tallene fra idrettsregistreringen danner grunnlag for ulike økonomisk støtteordninger (lokale aktivitetsmidler, utstyrsmidler, kommunale midler etc). Videreer tallene fra idrettsregistreringen grunnlag for statistikker om og for idretten.

Fristen må overholdes
Rapportering til NIF er et krav til samtlige idrettslag.

Unnlater idrettslaget å gjøre dette kan idrettslaget gå glipp av penger og i ytterste konsekvens kan idrettslaget miste sitt medlemskap i NIF og i tilknyttede særforbund jf. NIFs lov § 10-2.

Hvem skal svare?
Styret i idrettslaget er ansvarlig for at det rapporteres korrekte data. Det er imidlertid naturlig at registreringen utføres av den som er ansvarlig for medlemsoversikten i idrettslaget.

Hva skal rapporteres?
1. Oppdatere opplysninger om idrettslaget som adresse, felles e-post adresse og kontonummer.

2. Navn på leder med fødselsdato, adresse og e-post adresse.

3. Navn, adresse og e-post adresse for den som er ansvarlig for politiattest i idrettslaget dersom idrettslaget omfattes av ordningen (http://www.idrett.no/tema/politiattest/Sider/politiattest.aspx).

4. Antall medlemmer og aktive medlemmer i idrettslaget inndelt etter alder og kjønn pr. 31. desember 2011.

 

·        Les veiledningen nøye (utfyllende informasjon finner du på www.idrett.no/idrettsregistreringen og under selve registreringen i den nettbaserte løsningen)

·        Alle tall som skal registreres skal være per 31.desember 2011

·        Idrettslaget registrerer først antall medlemmer

·        Idrettslaget registrerer deretter antall aktive medlemmer i hver gruppe (aktive medlemmer er antall medlemmer som utøver en idrettsaktivitet i henhold til definisjonene). I gruppene er det registrert forskjellige idrettsgrener som definerer den type idrettsaktivitet som drives. Særidrettslag har selvsagt bare én gruppe og må registrere aktive medlemmer i denne gruppen. Det er viktig at det kun er egne medlemmer som telles som aktive medlemmer.

·        Det er laget tre eksempler som man kan klikke seg gjennom for å få en demonstrasjon av idrettsregistreringen. Gå inn på www.idrett.no/Idrettsregistreringen, for å se disse tre eksemplene (særidrettslag, fleridrettslags og bedriftidrettslag). Husk at det bare er en veiledning.

I fleridrettslag får også den som er registrert som leder av en særidrettsgruppe tilsendt denne e-posten. De skal kun besvare spørsmål om leder av særidrettsgruppen og hvor mange aktive medlemmer det er i gruppen.

Det er viktig at opplysningene er korrekte og i samsvar med de definisjonene som er gitt i veiledningen (denne finner du både på www.idrett.no/idrettsregistreringen og når du har logget inn og skal oppgi antall medlemmer og aktive medlemmer).

Dersom idrettslaget velger nytt styre eller endrer kontaktinformasjon el. etter at Idrettsregistreringen er avsluttet 31. januar 2012, skal idrettslaget endre dette fortløpende. Dette kan gjøres hele året. 

Hvis du har problem med registreringen som veiledningene ikke svarer på, kan du kontakte NIFs IT-support på e-post: ir@idrettsforbundet.no eller telefon 03615 (åpent 08:00 – 20:00 hverdager).

 

 Samarbeidspartnere